Orjinalini görmek için tıklayınız: Active Directory Toplu Kullanıcı Ekleme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba Arkadaşlar,

Active Directory toplu kullanıcı eklemeyle iligili internette bir çok bilgi var ama uygulamasını yaptığınız zaman çoğu çalışmamakta, ben kendi sistemizde bu makalemizde bahsettim işlemi birebir test ederek yaptım ve düzgün çalışmakta

ilk önce resimde görüldüğü gibi bir excel tablosu hazırlayın ve bunu CSV (MS-DOS) formatında kaydedin

[Resim: aduser.jpg]

Excelimizi CSV formatında kaydettikten sonra aşağıdaki komutu Powershell ekranında yazarak komutu çalıştırın

Import-Csv c:\users.csv | ForEach-Object {New-ADUser -SamAccountName $_.SamAccountName -UserPrincipalName $_.UserPrincipalName -GivenName $_.GivenName -Surname $_.Surname -Name $_.Name -DisplayName $_.DisplayName -Title $_.Title -Department $_.Department -Company $_.Company –Description $_.Description -Office $_.Office -EmailAddress $_.EmailAddress –OfficePhone $_.OfficePhone -Path $_.Path -Enable $True –AccountPassword (ConvertTo-SecureString $_.AccountPassword -AsPlainText -force) }

Umarım Faydalı Olmuştur.
Referans URL